Giriş Yap Profilim Çıkış Yap
Yeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe ÜniversitesiYeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi

ÜNİVERSİTE

Üniversitemiz, İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK) tarafından 1996 yılında kurulmuştur. Türkiye’de bir çok alanda öncü, seçkin, akademik ve yönetim kadroları ile Atatürkçü düşüncelerin ışığında çağdaş, araştırmacı, yenilikçi, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu tüm nitelik ve donanıma sahip, teknolojiye hakim, dünya kültürünü tanıyan, öz benliğini güçlendirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Çağdaş akademik program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük eğitim yapmaktadır.

 

Yeditepe Üniversitesi akademik faaliyetlerini Diş Hekimliği, Eczacılık, Eğitim, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Tıp ve Ticari Bilimler olmak üzere 13 Fakülte ve 1 Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunda toplam 64 programda lisans düzeyinde eğitim vermektedir. Ayrıca Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler enstitüleri bünyesindeki 74 yüksek lisans ve 33 doktora programında lisansüstü düzeyde eğitim yürütmektedir.Eğitim dili İngilizce olan Yeditepe Üniversitesi kurulduğu günden bu yana 26 Ağustos Yerleşimi içerisinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençleri hayata hazırlamaktadır.

 

Neden Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden farklı ve daha tercih edilir kılan en önemli özelliği; tüm öğrencilerimize global standartlarda akademik kalite, sosyal imkanlar, yabancı dil eğitimi ve kampüs olanakları sunmamızdır. Öğrenim dilimizin İngilizce olması ve 7 farklı dilden ikinci bir yabancı dil olanağı, mezunlarımızı her zaman bir adım öne geçirmektedir.

 

Fen bilimlerinden sosyal bilimlere, güzel sanatlardan sağlık bilimlerine ve eğitim bilimlerine kadar geniş bir yelpazede akademik faaliyetlerini sürdüren üniversitemiz, öğrencilerine çift ana dal, yan dal ve yurt dışı eğitim olanakları sunarak onları gelişen dünyanın gerekliliklerine uygun bir eğitim ile buluşturuyor. Akademik faaliyetlerinin yanı sıra kampüs ortamında 45 öğrenci kulübü ve etkinlikleriyle öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine imkan sağlamaktayız. Spor alanında başarılarıyla da Yeditepe Üniversitesi, her yıl üniversiteler arasında en üst düzeyde yer almaktadır.

 

Türkiye’de yükseköğretime öncülük eden Yeditepe Üniversitesi, Avrupa, Amerika, Rusya ve Uzak Doğu başta olmak üzere dünyanın önde gelen üniversiteleri ile 700’ün üzerinde işbirliği sağlayarak, başarıyla yürüttüğü ve öğrenciler için son derece gerekli olduğuna inanılan “üniversite – sanayi” işbirliği projelerine de öncelikleri arasında yer vermektedir.

KONTAKT

+ 49 (30) 788 99 727

+ 49 (30) 789 52 847

+ 49 (151) 471 76 036

+ 49 (151) 471 76 036