Giriş Yap Profilim Çıkış Yap
Yaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar ÜniversitesiYaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi

ÜNİVERSİTE

Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı tarafından  2001 yılında kurulan Yaşar Üniversitesi Türkiye’nin üç büyük kentlerinden biri olan İzmir’de bulunmaktadır. 5000‘e yakın öğrencisi ve 400’e yakın akademik personeliyle yüksek düzeyde ve dünya standartlarına uygun bir eğitim anlayışıyla yoluna devam etmektedir.

Birkaç bölüm hariç, genelde eğitim dili İngilzce’dir.

Eğitim-Öğretim Bursu, Akademik Başarı Bursu ve Özel Yetenek Bursu ile öğrencilerine geniş burs imkanları sunan Yaşar Üniversitesi, Altın Yunus Öğrenci Yurdu ile 400 öğrenciye konaklama imkanı sunmaktadır.

Erasmus kapsamında 22 farklı ülkeden 161 üniversiteyle anlaşmaları olan ve teknik altyapısı, kütüphanesi, laboratuvarları, öğrencilerine sunduğu geniş sosyal imkanlarıyla 24 saat yaşayan, kampüs içinde sigara içilmeyen üniversite kimliğine sahiptir.

Tüm bölümler arasında yatay geçiş imkanıyla birlikte yine tüm bölümler için çift anadal /yandal programları uygulanmaktadır.

Yaşar üniversitesi, yükseköğretimde gereken kaliteyi sunan, uluslararası bağlantıları kuvvetli, genç, dinamik ve çağdaş bir Türk üniversitesidir.

Öğrenci ve bilim kadrolarının motivasyonu yüksek çalışma ortamlarında uluslararası standartları yakalama çabasına sahiptir. Öğrenci inisiyatifinin benzerlerinden farklı ve yüksek olduğu, öğrenme ortamlarında esnek ve çok seçenek sunan iddiali proje imkânlarına sahip bir üniversitedir.

KONTAKT

+ 49 (30) 788 99 727

+ 49 (30) 789 52 847

+ 49 (151) 471 76 036

+ 49 (151) 471 76 036