Giriş Yap Profilim Çıkış Yap
Okan ÜniversitesiOkan ÜniversitesiOkan ÜniversitesiOkan ÜniversitesiOkan ÜniversitesiOkan ÜniversitesiOkan ÜniversitesiOkan Üniversitesi

Okan Üniversitesi

ÜNİVERSİTE

1999 yılında kurulan Okan Üniversitesi, Türkiye’nin en dinamik eğitim kurumlarındandır. 12.000’den fazla öğrencisi bulunan üniversite altı fakülte, iki enstitü ve üç yüksekokulu ile 53 lisans, 28 lisansüstü ve 8 Doktora programı sunmaktadır. Üniversitenin ayrıca iş yaşamına yönelik 37 adet iki yıllık önlisans bölümü vardır.

Okan Üniversitesi sunduğu kaliteli eğitim, uluslararası geçerliliğe sahip programları ve araştırma merkezleri ile eğitimin gelişimine ulusal ve uluslararası boyutlarda katkıda bulunmaktadır. “İş Dünyasına En Yakın Üniversite” sloganıyla hareket eden Okan Üniversitesi, her biri alanında deneyimli akademisyen ve uzmanlar sayesinde kuram ve pratiği bir araya getirerek, öğrencilerini başarılı bir kariyer için hazırlamaktadır.

Yüksek öğrenimde ilklerin öncüsü olan üniversite, “Girişimcilik” ve “Kariyer Yaşam” derslerinin yanı sıra “Mezuniyete Hazırlık Programı” kapsamında yüzlerce şirketle gerçekleştirilen işbirlikleri ile öğrencilerine kariyer öncesi iş yaşamını, en iyi şekilde deneyimleme imkanı tanıyor. Okan Üniversitesi’ni tercih eden adaylar, İngilizce’nin yanında Çince, Rusça ve Arapça dillerinden birisini ikinci dil olarak öğrenme imkanına sahipler.

Okan Üniversitesi İstanbul’un Asya yakasındaki modern binalara, öğrenci yurtlarına ve sosyal merkezlere sahip ana kampüsünün yanı sıra, şehir merkezinde bulunan üç farklı kampüsüyle de hizmet vermektedir.

Formula 1- İstanbul Park ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na komşu olan kampüsümüz 250 dönümlük bir alana kurulmuştur. İçerisinde eğitim binalarından kütüphanesine, öğrenci yurtlarından, öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Sosyal Yaşam Merkezine, sinemasından, kapalı ve açık spor salonlarına dek, pek çok yaşam ve aktivite alanı bulunan kampusümüz, öğrencilerimiz ve çevre halkı için bir çekim alanı oluşturmaktadır.

KONTAKT

+ 49 (30) 788 99 727

+ 49 (30) 789 52 847

+ 49 (151) 471 76 036

+ 49 (151) 471 76 036