Beykent Üniversitesi Blog

https://www.beykent.edu.tr/haberler/detay/2019/03/29/azerbaycanla-egitim-alaninda-iliskilerinin-gelistirilmesi-ele-alindi

Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Rektörümüz Prof. Dr. Murat Ferman’ı makamında ziyaret etti.

Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Rektörümüz Prof. Dr. Murat Ferman’ı makamında ziyaret etti.

İki ülke arasındaki ilişkilerin, eğitim sistemlerinin ve öğrenci değişim programlarının ele alındığı ziyarette Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şeyma Aydınoğlu da yer aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ferman, Dr. Nesibova’nın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek, ‘‘Üniversitemizde çok sayıda Azeri öğrencimiz öğrenim görmektedir. Bu sayıyı daha da artırmaya gayret diyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 

https://www.beykent.edu.tr/haberler/detay/2019/08/01/ogrencilerimiz-5-uluslararasi-turkcess-egitim-ve-sosyal-bilimler-kongresinde-projelerini-sundu

 

Öğrencilerimiz, 5. Uluslararası TURKCESS Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresinde Projelerini Sundu

Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden öğrencilerimiz, 5. Uluslararası TURKCESS Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresinde araştırma projelerini sundu.

Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden öğrencilerimiz, İstanbul’da gerçekleştirilen 5. Uluslararası TURKCESS Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresine katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kahraman ve Dr. Öğr. Üyesi Ali Dayi’nin koordinatörlüğünde öğrencilerimiz, hazırladıkları araştırma projelerini, uluslararası kongrede sunarak önemli bir deneyim kazandı.

Bu kapsamda, Psikoloji Bölümü öğrencilerimiz Nilüfer Tütüncü ve Hande Bahtiyar, ‘‘Yetişkinlerde Sosyal Medya Bağımlılığının Sosyal Görünüş Kaygısı, Vücut Algısı ve Sosyal Zekâ ile İlişkisi’’ konulu araştırma projelerini katılımcılarla paylaşırken, Gizem Gülden de ‘‘Narsistik Kişilik Özelliklerinin Empati, Problem Çözme Becerisi ve Yaşam Doyumu Arasındaki İlişkinin Araştırılması’’ başlıklı araştırmasını paylaştı.

Öğrencilerimiz Mete Efendioğlu, Levent Furkan Kızılay ve Tufan Kılıç ise, “Üniversite Öğrencilerinde Akıllı Telefon Bağımlılığı Belirtileri, Kendine Sabotaj ve Duygusal Zekâ Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” başlıklı araştırmalarını paylaştılar.

Beşincisi düzenlenen Uluslararası TURKCESS Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresine katılarak, Üniversitemizi temsil eden öğrencilerimizi tebrik eder, araştırmalarının devamını dileriz.

https://www.beykent.edu.tr/haberler/detay/2019/11/12/beykentte-microsoft-azure-ayricaligi

 

Beykent’te Microsoft Azure Ayrıcalığı!

Microsoft Azure, Microsoft işletim sistemleri ve birçok Microsoft programı, Üniversitemiz tarafından akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz için ücretsiz hizmete açıldı.

Üniversitemiz, Microsoft’un son sürüm işletim sistemi ve tasarım-kodlama programlarının yanı sıra, pek çok hizmeti içinde barındıran Microsoft Azure platformunu, akademisyenlerimize ve öğrencilerimize özel olarak, ücretsiz şekilde hizmete açtı.

Microsoft Azure ne işe yarar?

Üniversitemizin sağladığı ayrıcalıkla; akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin Microsoft’un lisanslı işletim sistemlerini, tasarım ve kodlama programları gibi pek çok programı ücretsiz olarak indirebileceği Microsoft Azure, bu hizmetlerin yanı sıra; kullanıcılarına bulut platformu olarak da hizmet sağlıyor.

Azure’da ayrıca, kendi sunucunuzu kurabilir, altyapı oluşturabilirsiniz. Azure kullanıcıları web sunucularını barındırma, e-mail sunucusu oluşturma, veri tabanı sunucusu, dosya depolama sunucusu, sanal makineler, kullanıcı dizinleri, web uygulamaları, mobil uygulamalar gibi servisler oluşturma imkânı yakalıyor.