Giriş Yap Profilim Çıkış Yap
İstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesiİstanbul Şehir Üniversitesi

İstanbul Şehir Üniversitesi

ÜNİVERSİTE

İstanbul  Şehir  Üniversitesi  (ŞEHİR),  Bilim   ve   Sanat   Vakfı   (BSV)   tarafından   2008 yılında kurulan, devlet tarafından tanınan ve kâr amacı gütmeyen bir Vakıf Üniversitesi’dir. BSV 25 yılı aşkın bir süredir ilgili bölgelerde sosyal bilimler alanında pek çok uluslararası ve ulusal akademik aktiviteler, ücretsiz seminerler gerçekleştirmektedir.

 

Bu köklü akademik altyapı ile kurulan ŞEHİR ilk öğrencilerini 2010 yılında almıştır. Üniversitemiz 6 fakülte, 3 enstitü ve 3 Araştırma Merkeziyle 1650’e yakın lisans ve yüksek lisans öğrencisine Altunizade Yerleşkesi Doğu ve Batı Kampüslerinde eğitim vermeye ve her geçen yıl büyümeye devam etmektedir. İstanbul’un ana ulaşım arterlerinin tam ortasında yer alan ŞEHİR Kampüsleri, mimari özellikleri sayesinde öğrencilerine ferah bir çalışma ortamı ve sosyal-kültürel faaliyetler düzenleme kolaylığı sağlarken aynı zamanda şehir yaşamıyla iç içe bir eğitim sunar.

 

Her iki kampüse yürüme mesafesinde veya ücretsiz shuttle servisi ile erişilebilen kız ve erkek öğrenci konukevleri bulunmaktadır.

 

ŞEHİR lisans veya yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen uluslararası öğrenci adayları websitemizden erişebilecekleri ilgili online başvuru formlarını doldurmalıdır. Başvuruların değerlendirilmesi ve adayların yerleştirilmesi, ŞEHİR Kabul Komisyonları tarafından yapılacaktır.

 

2013-2014 akademik yılında lisans programlarına kabul edilecek bütün uluslararası öğrencilere tam veya kısmi burs (%75, %50 veya %25 öğrenim ücretinden muafiyet) verilecektir. Bu burslar akademik başarı ile orantılı olarak 5 yıl (1 yıl İngilizce Hazırlık Programı ve 4 yıl lisans eğitimi) süreyle geçerlidir.

 

  • Tüm uluslararası öğrencilere tam veya kısmi burs imkânı
  • 45 farklı ülkeden, toplam öğrenci sayısının %15’i oranında uluslararası statüde öğrenci
  • İngilizce dilinde eğitim (İngilizce Hazırlık Programı bulunmaktadır)
  • Aktif araştırma yapan, genç, kaliteli ve uluslararası alanda deneyimli öğretim kadrosu
  • Birinci sınıfta tüm lisans öğrencilerine disiplinlerarası ortak ders programı
  • Çift anadal ve yandal imkânı
  • Yurt dışında staj imkânları
  • Dünyanın pek çok ülkesindeki partner üniversitelerle öğrenci değişim programları imkânı
KONTAKT

+ 49 (30) 788 99 727

+ 49 (30) 789 52 847

+ 49 (151) 471 76 036

+ 49 (151) 471 76 036