Giriş Yap Profilim Çıkış Yap
İstanbul Moda Akademisi

İstanbul Moda Akademisi

ÜNİVERSİTE

Bugünün ve geleceğin moda eğitim platformu

İstanbul Moda Akademisi (İMA), moda ve modayla ilgili tüm alanlarda yenilikçi ve modern bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri yürüten, uluslararası işbirlikleri olan, Türkiye’nin en yetkin moda okullarından biridir.

Avrupa Birliği, Ekonomi Bakanlığı ile İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) işbirliğiyle 2007 yılında kurulan İMA’nın hedefi; moda, tasarım ve sanat bilinci yüksek uluslararası pazarlar farkındalığı olan moda tasarımcıları yetiştirmek ve Türkiye’nin en temel endüstrilerinden tekstil ve hazır giyim alanına, sektörün geleceğine yön verecek yaratıcı ve yenilikçi işgücünü kazandırmaktır.

Dünya çapında başarısı kanıtlanmış sistem ve yapıları bünyesine adapte eden İMA Uluslararası Moda Okulları Birliği (IFFTI) üyesidir. Akademik alanda stratejik ortağı olan University of Arts London/London College of Fashion’ın yanı sıra Polimoda, Institut Français de la Mode, Nottingham Trent University ile işbirliği içinde olan İMA dünyaca ünlü bu moda okullarıyla eşzamanlı bir eğitim programı takip eder, öğrencilerine uluslararası moda okulları, markaları ve tasarımcılarına ulaşma fırsatı sunar.

Akademik içeriğini gerçek hayatla buluşturan İMA, ayrıcalıklı bir moda eğitimi kurumudur. Eğitim programlarının teorik altyapısını ve uygulamalı endüstri projelerini, arkasına aldığı sektör desteğiyle besler. Moda endüstrisinde profesyonel tecrübesi bulunan yerli ve yabancı uzmanlardan oluşan deneyimli eğitim kadrosu, endüstrinin ihtiyaçları paralelinde kurgulanan güncel eğitim müfredatı, son teknolojiyle donanmış eğitim binası ve bünyesinde yer alan Türkiye’nin en geniş moda kütüphanesi İMA’yı moda eğitiminde dünyanın seçkin okulları arasına sokan özelliklerden sadece birkaçıdır.

İMA’nın tüm eğitim programlarının içerikleri, modanın geleceğini öngörür ve sektördeki güncel ihtiyaç ve konularına cevap verir nitelikte kurgulanır. Eğitim içerikleri; uygulamalı projeler, vaka çalışmaları ve endüstri profesyonellerinin konuklukları ile desteklenir. Böylelikle İMA öğrencileri, eğitimleri esnasında aktif olarak endüstrinin işleyişini deneyimleme, proje çıktıları elde etme ve endüstrinin işleyişini deneyimleme, proje çıktıları elde etme ve endüstrinin ileri gelen temsilcileri ile bağlantılar geliştirme ayrıcalığı yakalar.

İMA’nın temel eğitim alanları ‘‘Moda Tasarımı, Moda Yönetimi, Teknoloji ve Ürün Geliştirme, Moda İletişimi ve Medya’’ dır. Bu 4 temel başlık çerçevesinde tüm eğitim programları kurgulanır. Tüm eğitim programları çeşitli seminerler, workshoplar ve projelerle desteklenir.

İMA, öğrencilerinin moda, sanat ve tasarıma yaklaşımlarını geliştirmek ve çeşitlendirmek, görsel ve entellektüel altyapılarını beslemek amacıyla akademik ve sürekli eğitimlerinin yanı sıra sanata ve modaya dair değerli organizasyonlara da katkıda bulunarak ev sahipliği yapar.

İstanbul Moda Akademisi bir İHKİB iştirakidir.

KONTAKT

+ 49 (30) 788 99 727

+ 49 (30) 789 52 847

+ 49 (151) 471 76 036

+ 49 (151) 471 76 036